Profile

Join date: Sep 14, 2022

About

Կոնֆերենցիաների լիգա․ «Փյունիկի» խաղացանկը H խմբում | NEWS. am SportՖուտբոլի Հայաստանի չեմպիոն Երեւանի «Փյունիկը» Կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային մրցաշարը կսկսի Շվեյցարիայում՝ սեպտեմբերի 8-ին հյուրընկալվելով «Բազելին»։ Հաստատվել է H խմբի խաղացանկը։ Խմբում ընգդրկված են նաեւ Լիտվայի «Ժալգիրիսը» եւ Սլովակիայի «Սլովան Բրատիսլավան», որի կազմում հանդես է գալիս նաեւ Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Տիգրան Բարսեղյանը։ Սեպտեմբերի 8 «Բազել» - «Փյունիկ» Սեպտեմբերի 15 «Փյունիկ» - «Սլովան Բրատիսլավա» Հոկտեմբերի 6 «Փյունիկ» - «Ժալգիրիս» Հոկտեմբերի 13 «Ժալգիրիս» - «Փյունիկ» Հոկտեմբերի 27 «Սլովան Բրատիսլավա» - «Փյունիկ» Նոյեմբերի 3 «Փյունիկ» - «Բազել»Հետևեք NEWS.

Երկար տարիների մոռացությունից հետո «Յուվենտուսը», «Նապոլին», «Միլանը» կրկին դուրս են գալիս եվրոպական ֆուտբոլային ասպարեզ։ Իհարկե, նրանց նկրտումները կապված են Չեմպիոնների լիգայի հետ։ Բայց կարող է լինել, որ Ապենինյան թերակղզու ինչ-որ հսկա կթափի հին օրերը երկրորդ կարևորագույն եվրոպական գավաթում: Հետևաբար, իտալական ակումբների երկրպագուները կարող են հույս դնել իրենց ֆավորիտների բարձր ելույթի վրա ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպա լիգայի 2018-19 մրցաշրջանում: Իտալական ՖԱ-ն 9 անգամ դարձել է լավագույնը մրցաշարում։ Ճիշտ է, վերջին անգամ նրանց հաջողվել է հաղթանակ տոնել 1998-1999 մրցաշրջանում, երբ առաջնությունը դեռ հին անվանումն ուներ՝ ՈւԵՖԱ-ի գավաթ։ Ռուսական ակումբներ Մեր երկրպագուները հիշում են ԲԿՄԱ-ի և Զենիթի հաղթանակները.

06. 18. Նախնական փուլ, Նիոն 19/06/18. Առաջին և երկրորդ որակավորման փուլեր, Նիոն 23/07/18. Երրորդ որակավորման փուլ, Նիոն 06. 08. Փլեյ-օֆֆ փուլ, Նիոն 30/08/18. Խմբային փուլ, Մոնակո 17/12/18. 16-րդ տուր, Նիոն 15/03/19. 1/4 և 1/2 եզրափակիչներ, Նիոն Եվրոպայի լիգա Եվրոպա լիգայի 2018/19 մրցաշրջանի խմբային փուլի ուղեգիր ավտոմատ կերպով նվաճել է 17 թիմ։ Եվս 31 ակումբներ կանցնեն հիմնական խաղարկություն որակավորման միջոցով։Ո՞վ է հաստատ խաղալու խմբային փուլում. Իսպանիա:«Վիլյառեալ», «Բետիս». Գերմանիա:Բայեր, Այնտրախտ Ֆրանկֆուրտ Անգլիա.

Որակավորում: նախնական փուլ՝ 2018 թվականի հունիսի 28 և հուլիսի 5; 1-ին փուլ՝ հուլիսի 12/19; 2-րդ՝ հուլիսի 26-ին և օգոստոսի 2-ին; 3-րդ՝ օգոստոսի 9/16; փլեյ-օֆֆ՝ օգոստոսի 23/30. Խմբային փուլ. 1-ին փուլ՝ սեպտեմբերի 20; 2-րդ՝ հոկտեմբերի 4; 3-րդ՝ հոկտեմբերի 25; 4. նոյեմբերի 8; 5. նոյեմբերի 29; 6, դեկտեմբերի 13: Փլեյ-օֆֆ. 1/16: 14/21 փետրվարի 2019 թ. 1/8: 7/14 մարտի; 1/4՝ ապրիլի 11/18; ½: մայիսի 2/9; եզրափակիչ՝ մայիսի 29։ Ակումբները կճանաչեն իրենց մրցակիցներին ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպա լիգայի 2018-19 մրցաշրջանի վիճակահանությունների ժամանակ, որոնցից ընդհանուր առմամբ կլինի 9-ը, որոնցից առաջինը կորոշի նախնական փուլի դուետները, իսկ երկրորդը: կիսաեզրափակիչ զույգեր.

Արսենալ (Անգլիա);Չելսի (Անգլիա);Բայեր (Գերմանիա);Վիլյառեալ (Իսպանիա);Անդերլեխտ (Բելգիա);Լացիո (Իտալիա);Սպորտինգ Լիսաբոն (Պորտուգալիա);Մարսել (Ֆրանսիա);Միլան, Իտալիա);Կրասնոդար, Ռուսաստան);Բետիս (Իսպանիա);Այնտրախտ Ֆրանկֆուրտ (Գերմանիա);Ցյուրիխ (Շվեյցարիա);Ռեն (Ֆրանսիա);Վորսկլա (Ուկրաինա);Akhisar Belediyespor (Թուրքիա);Յաբլոնեց (Չեխիա). Փլեյ-օֆֆԵվրոպա լիգայի 2019 թվականի փլեյ-օֆֆում կխաղան 32 թիմեր. 8 - բրոնզե մրցանակակիրներ Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլում. 24 - UEL-ի խմբային փուլում գրավել է 1-ին և 2-րդ տեղերը։ Խմբային փուլի 32 մասնակիցներից հայտնի են 26-ը, որոնցից երկուսը, որոնք շատ ուրախ են, ներկայացնում են Ռուսաստանը։Ո՞վ է հաստատ խաղալու խմբային փուլում. Իսպանիա:Բարսելոնա, Ատլետիկո, Ռեալ Մադրիդ, Վալենսիա Գերմանիա:Բավարիա, Շալկե 04, Հոֆենհայմ, Բորուսիա Դորտմունդ Անգլիա.

«Փյունիկի» խաղացանկը ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Կոնֆերենցիաների լիգայումMediahub. am մուլտիմեդիա կայքը հիմնադրվել է 2020 թվականին: Այն նպատակ ունի իր ընթերցողներին ներկայացնել լիարժեք, թարմ և օպերատիվ տեղեկատվություն Հայաստանում, Արցախում, Սփյուռքում և աշխարհում տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ: Mediahub. am-ում կտեսնեք «Երկրի իրական կողմը», կլսեք «Քաղաքացու ձայնը», կդիտեք «Ուրիշ զրույց»-ներ, թեմատիկ ռեպորտաժներ, հարցազրույցներ, բազմաժանր հաղորդումներ քաղաքական, հասարակական, սոցիալական, տնտեսական, մշակութային և այլ թեմաներով: Mediahub.

Երկրորդ որակավորման փուլի թիմերի ցուցակը, առաջնության ուղին. Ալաշկերտ (Հայաստան);ԱՊՕԵԼ (Կիպրոս);Վալետտա (Մալթա);Valur (Իսլանդիա);Վիկինգուր (Ֆարերյան կղզիներ);Դրիտա (Կոսովոյի Հանրապետություն);Զրինսկի (Բոսնիա և Հերցեգովինա);Խաչակիրներ (Հյուսիսային Իռլանդիա);Լա Ֆիորիտա (Սան Մարինո);Լինքոլն (Ջիբրալթար);New Saints (Ուելս);Օլիմպիա Լյուբլյանա (Սլովենիա);Սանտա Կոլոմա (Անդորրա);Սպարտակ Յուրմալա (Լատվիա);Սուտյեսկա (Չեռնոգորիա);Քութայիսի «Տորպեդո» (Վրաստան);F91 Դյուդելանժ (Լյուքսեմբուրգ);Ֆլորա (Էստոնիա).

1-ին տուր «Բազել» – «Փյունիկ», սեպտեմբերի 8, 23:00 2-րդ տուր «Փյունիկ» – «Սլովան», սեպտեմբերի 15, 20:45 3-րդ տուր «Փյունիկ» – «Ժալգիրիս», հոկտեմբերի 6, 20:45 4-րդ տուր «Ժալգիրիս» – «Փյունիկ», հոկտեմբերի 13, 23:00 5-րդ տուր «Սլովան» – «Փյունիկ», հոկտեմբերի 27, 23:00 6-րդ տուր «Փյունիկ» – «Բազել», նոյեմբերի 3, 21:45 Հ․Գ․ միացե՛ք Interfootball-ի Telegram-ի ալիքին https://t.

Հաստատվել է Փյունիկի խաղացանկը ԿԼ-ի խմբային փուլումՀաստատվել է Փյունիկի խաղացանկը ԿԼ-ի խմբային փուլում 27/08/2022 - 17:42 Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, օգոստոսի 26-ին` Ստամբուլում, կայացել է Կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային փուլի վիճակահանությունը։ Մրցաշարին մասնակցելու է նաև «Փյունիկը», որն ընդգրկվել է H խմբում և կմրցի «Բազելի» (Շվեյցարիա), «Սլովան Բրատիսլավայի» (Սլովակիա) և «Ժալգիրիսի» (Լիտվա) դեմ։ Արդեն հաստատվել է երևանյան ակումբի խաղացանկը մրցաշարի շրջանակում, որն ունի հետևյալ տեսքը. 1-ին տուր «Բազել» – «Փյունիկ», սեպտեմբերի 8, 23:00 2-րդ տուր «Փյունիկ» – «Սլովան», սեպտեմբերի 15, 20:45 3-րդ տուր «Փյունիկ» – «Ժալգիրիս», հոկտեմբերի 6, 20:45 4-րդ տուր «Ժալգիրիս» – «Փյունիկ», հոկտեմբերի 13, 23:00 5-րդ տուր «Սլովան» – «Փյունիկ», հոկտեմբերի 27, 23:00 6-րդ տուր «Փյունիկ» – «Բազել», նոյեմբերի 3, 21:45 Հ․Գ․ միացե՛ք Interfootball-ի Telegram-ի ալիքին https://t.

«Մանչեսթեր Սիթի», «Մանչեսթեր Յունայթեդ», «Տոտենհեմ», «Լիվերպուլ». Իտալիա:Յուվենտուս, Նապոլի, Ռոմա, Ինտերնացիոնալ Ֆրանսիա. «Պարի Սեն Ժերմեն», «Մոնակո», «Լիոն». Ռուսաստան:Լոկոմոտիվ, ԲԿՄԱ Պորտուգալիա:«Պորտու» Ուկրաինա. «Հանքագործ» Բելգիա:«Բրյուգե» Հնդկահավ:«Գալաթասարայ». Չեխերեն:«Վիկտորիա»Ի՞նչ է հայտնի ցանքի մասին: Առաջին զամբյուղը ներառում է լավագույն վեց ասոցիացիաների չեմպիոնները և Չեմպիոնների լիգայի և Եվրոպայի լիգայի հաղթողները՝ Մադրիդի «Ռեալն» ու «Ատլետիկոն»: Մնացած զամբյուղները ձևավորվում են ըստ գործակիցների աղյուսակի՝ 2017/18 մրցաշրջանի ավարտին։Զամբյուղ 1:«Ռեալ Մադրիդ» (Չեմպիոնների լիգայի հաղթող), «Ատլետիկո Մադրիդ» (Եվրոպա լիգայի հաղթող), «Բարսելոնա», «Բավարիա», «Մանչեսթեր Սիթի», «Յուվենտուս», «Պարի Սեն Ժերմեն», «Լոկոմոտիվ»Զամբյուղ 2:«Բորուսիա Դորտմունդ», «Պորտու», «Մանչեսթեր Յունայթեդ», «Շախտյոր», «Նապոլի», «Տոտենհեմ», ևս 2 ակումբ.

մոսկվացիները լավագույնն են եղել 2004/05-ին, իսկ Սանկտ Պետերբուրգին՝ 2007/08-ին։ Այդ ժամանակվանից ի վեր ներքին թիմերը գոհ չեն հաջողությամբ: Սա մասամբ պայմանավորված էր անհաջող խաղերով։ Բայց մեծ մասամբ պատճառն այլ էր՝ ռուսները LE-ի հանդիպումներին մոտենում էին թեւերից։ Պրեմիեր լիգան միշտ առաջնահերթություն է եղել. Հուսանք, որ հայրենական PFC-ն ավելի պատասխանատու կվերաբերվի առաջիկա վիճակահանության խաղերին։ Երկրորդ ամենամեծ եվրոպական ֆուտբոլային ակումբՆոր մրցաշարը մեկնարկել է 2018 թվականի հունիսի 28-ին։ 2018-2019 թվականների Եվրոպայի լիգային կմասնակցեն 215 թիմեր ՈՒԵՖԱ-ի տարբեր ֆուտբոլային ասոցիացիաներից: Առաջնությունը կտևի գրեթե մեկ տարի, և դրա հիմնական խաղ, որը որոշում է չեմպիոնին, կանցկացվի 2019 թվականի մայիսի 29-ին Բաքվում։ Եվրոպա լիգայի 2018-2019 թվականների խաղացանկը շատ խիտ է ու շատ հետաքրքիր հանդիպումներ է խոստանում։Հիմնական փոփոխություններԿազմակերպությունում ֆուտբոլային հանդիպումներԵվրոպայի լիգայի 2018-2019 մրցաշրջանը փոխել է խաղերի ձևաչափերը։ ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է հետևյալ նորամուծությունների մասին.

Ներկայացուցչական լիգաների ուղին ընդգրկում է 74 թիմ՝ որակավորման առաջին փուլի 47 հաղթող և ֆուտբոլային ասոցիացիաների բարձր վարկանիշ ունեցող 27 թիմ։ Առաջնության տեղերի բաշխումը ձևավորվում է ՈՒԵՖԱ-ի գործակիցների աղյուսակի հիման վրա։ Լավագույն 10 երկրների վարկանիշային աղյուսակը ներառում է. Իսպանիա. Գերմանիա. Անգլիա.

ArmSport.am - Եղիշե Մելիքյանի առաջին ՀՊԼ․ Արարատ-Արմենիա - Փյունիկ․ մեկնարկային կազմեր, ուղիղ եթեր -

Զամբյուղ 3:Շալկե, Լիոն, Մոնակո, ԲԿՄԱ, ևս 4 ակումբ Զամբյուղ 4:Ինտեր, Հոֆենհայմ, ևս 6 ակումբԿախված որակավորման արդյունքներից՝ երկրորդ կամ երրորդ զամբյուղում կլինեն «Ռոման» և «Լիվերպուլը», իսկ երրորդ կամ չորրորդում՝ «Վալենսիան», «Վիկտորիան», «Կլուբ Բրյուգեն» և «Գալաթասարայը»:Ինչ վերաբերում է որակավորումներին: Որակավորման ընթացքում կխաղարկվի վեց ուղեգիր խմբային փուլի համար։ Կան երկու որակավորման ուղիներ՝ Չեմպիոնների ուղի (միայն ներքին առաջնության տիտղոսակիրների համար) և Լիգայի ներկայացուցիչների ուղին:Ռուսաստանը ներկայացնելով «Սպարտակ»(Ակումբային վարկանիշ 13, 500) կհետևի Լիգայի ուղուն:Երրորդում ընտրական փուլՄասնակցում է 8 թիմ՝ որակավորման երկրորդ փուլի 3 հաղթող՝ «Սպարտակը», ինչպես նաև Պորտուգալիայի, Ուկրաինայի, Բելգիայի փոխչեմպիոնները և Ֆրանսիայի երրորդ թիմը։Եթե ​​«Սպարտակը» պարտվի Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երրորդ փուլում, ապա կխաղա Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլում։ Եթե ​​բախտը մեզ ժպտա, ապա մենք հնարավորություն կստանանք խմբային փուլում տեսնել միանգամից երեք ռուսական ակումբ։Ե՞րբ է տեղի ունենալու վիճակահանությունը։ 12.

Մեկնարկել է «Փյունիկ» - «Սլովան» Կոնֆերենցիաների Լիգայի 2022/23թթ․ խաղարկության խմբային փուլի խաղում

(
(ՍՊՈՐՏ TV<) Փյունիկ Սլովան Բրատիսլավա Հանդիպման ուղիղ 15 սեպտեմբերի 2022

(ՍՊՈՐՏ TV<) Փյունիկ Սլովան Բրատիսլավա Հանդիպման ուղիղ 15 սեպտեմբերի 2022

More actions